Державне телебачення Ірану повідомило про масові акції прихильників урядуІранське державне телебачення повідомило про десятки тисяч людей, які вийшли на вулиці кількох міст Ірану на підтримку уряду після того, як антиурядові протести, що переросли в сутички, минулої ночі стихли.

За даними іранського новинного агентства Fars, акції відбуваються в Ахвазі, Керманшаші, Горгані, Абадані, Хорамабаді й Іламі.

За повідомленнями журналістів, люди з прапорами скандують «Лідер, ми готові», «Смерть заколотникам», «Ми пропонуємо нашу кров лідеру». Крім цього, учасники протесту несли плакати, на яких звинувачують США і Ізраїль в підбурюванні до антиурядових протестів, що почалися 28 грудня.

Поліція Тегерана раніше заявляла, що в столиці Ірану ввечері 2 січня не було протестів, проте іранська служба ПравдаUA повідомила про сутички з поліцією в кількох точках містах.

За шість днів протиурядових демонстрацій загинули щонайменше 22 людини, зокрема один поліцейський. По всій країні були заарештовані декілька сотень людей.

Країни Євросоюзу, США, Ізраїль, Туреччина і низка міжнародних правозахисних організацій виступили з різкою критикою на адресу влади Ірану через придушення протестів. Свою підтримку офіційному Тегерану висловили Сирія і Росія.

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї в своєму зверненні звинуватив «зовнішніх ворогів Ісламської республіки» в підбурюванні до протестів і розгойдуванні ситуації в країні.

Влада Ірану майже відразу ж після початку антиурядових акцій заблокували популярні серед великої кількості людей соцмережі – www і Telegram.

В Ірані від 28 грудня тривають антиурядові вуличні протести. Увечері 30 грудня вони охопили багато великих міст країни і продовжилися в переддень Нового року, незважаючи на телевізійне звернення президента Роугані до країни і обіцянку влади придушити виступи.

Протести почалися з економічних причин: люди були незадоволені різким зростанням цін на продукти харчування, перш за все на яйця і птицю. Але акції швидко переросли в невдоволення владою і духовним лідером країни. Це найбільші антиурядові виступи в Ірану від 2009 року, коли на президентських виборах переміг тодішній президент Махмуд Ахмадінежад.

About the author /


Polityk

Політика – це моє життя!

ваш коментар

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: