Країни Перської затоки не знижуватимуть видобуток нафти, оскільки можуть витримати подешевшання нафти до 20 доларів

Країни Перської затоки не мають наміру знижувати видобуток нафти, оскільки можуть витримати подешевшання нафти до 20 доларів.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не буде знижувати видобуток, навіть якщо ціни на нафту опустяться до $20 за барель, заявив в інтерв’ю міністр нафти Саудівської Аравії Алі аль-Нуйамі.

“Де б не виявилися ціни, скорочення видобутку не в інтересах виробників ОПЕК, – переконаний він. – Якщо вона опуститься до $20, $40, $50-ти або $60, це не стосується справи”.

За словами міністра, світ може ніколи більше не побачити нафту по $100 за барель. “Якщо Саудівська Аравія знизить виробництво, ціни підуть вгору, і росіяни, бразильці і розробники сланців у США заберуть мою частку (ринку – ред.)”, – наголосив аль-Нуйамі.

За його оцінками, бюджети країн Перської затоки здатні витримати тривалий період зниження цін, оскільки собівартість видобутку в регіоні становить 4-5 доларів за барель. Першими, за оцінкою міністра, постраждають шельфові проекти Бразилії, країн Західної Африки та Арктики. “Тому рано чи пізно, скільки б вони не протягнули, зрештою їхні фінансові можливості змусять їх скоротити видобуток”, – прогнозує він.

“Ми хочемо сказати світові, що тільки країни з високою ефективністю видобутку нафти заслуговують частки на ринку”, – підсумував міністр нафти Саудівської Аравії.

Зазначимо, сьогодні світові ціни на нафту демонструють корекційне зростання в ході торгів вівторка після падіння в понеділок, свідчать дані торгів.

Так, вартість лютневих ф’ючерсів на північноморську суміш Brent збільшувалася на 0,56% – до 60,67 долара за барель. Вартість лютневих ф’ючерсів на легку нафту марки WTI зростала на 0,86% – до 56,12 долара за барель.

Як уже повідомлялося, напередодні аль-Нуйамі заявив, що Саудівська Аравія готова збільшити видобуток нафти, якщо з’явиться новий клієнт.

Tagged with:     , ,

About the author /


Oles

Давайте змінимо Україну!

Related Articles

ваш коментар

@Правда України

Головне

Олігархат є паразитичним утворенням на тілі народу України й завжди захищає тільки свої інтереси
Posted in: Важливі новини, Всі новини, Суспільство і влада, Україна і українці

Унаслідок Другої світової війни Європа була розділена між США і СРСР — двома глобальними полюсами влади. Умовно кажучи, вона потрапила під панування Америки й Азії. Ослаблення обох імперій наприкінці XX …

Read More

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: